W jaki sposób poprawnie ubezpieczyć dom, mieszkanie - nieruchomość

Ubezpieczenie mieszkania wydaje się taką prostą sprawą. W dobie internetu przecież wystarczy wpisać hasło w wyszukiwarkę, kliknąć i już możemy mieć ubezpieczenie. Jednak czy wybrane w ten sposób ubezpieczenie będzie dobre dla Twojej nieruchomości? Jak wybrać ubezpieczenie, które nie zrujnuje Twojej kieszeni, odpowie na potrzeby twojego mieszkania i nie zostawi cię na lodzie, kiedy pojawią się problemy?

Czytaj całość

Emerytura z ZUS & własne inwestycje w przyszłość (zasada procentu składanego)

Jak zabezpieczyć swoje finanse na starość? To pytanie zadaje sobie każdy człowiek. Im bliżej wieku emerytalnego, tym częściej ta myśl pojawia się w głowie. Jeśli zacząłeś szukać rozwiązań dla siebie, to gratulacje! Im prędzej zadbasz o ten aspekt, tym łatwiej będzie ci uzbierać kwoty, które pozwolą ci na godne życie seniora. Jak wygląda sytuacja z emeryturami w Polsce? W jaki sposób możesz odkładać pieniądze, żeby zabezpieczyć swoją przyszłość?

Czytaj całość

O co zadbać sprzedając nieruchomość

Po podjęciu decyzji o sprzedaży mieszkania musisz przygotować się na dwa rodzaje czynności: marketingowe i notarialne. Marketingowe, bo musisz mieszkanie dobrze przedstawić (zdjęcia, opisy, cena) i prawne, ponieważ musisz przygotować niezbędne dokumenty. Możesz spróbować wykonać te działania samodzielnie, a jeśli uznasz, że masz ważniejsze rzeczy na swojej głowie, wystarczy, że zgłosisz się do pośrednika nieruchomości, który wesprze cię w działaniach.

Czytaj całość

Jak prowadzić swój budżet domowy? Czy w ogóle warto?

Budżet domowy to często drażliwy temat. Zdarzają się miesiące, w które ciężko jest dotrwać do kolejnej wypłaty, a innym razem uda się odłożyć całkiem dobrą kwotę. Nie wiesz, z czego to wynika, ale żyjesz z miesiąca na miesiąc. W końcu zawsze sobie radzisz. Czy wiesz, że tak nie musi być? Planowanie i kontrolowanie domowego budżetu pomaga zrozumieć, co dzieje się z pieniędzmi.

Czytaj całość

Wakacje kredytowe - brać czy nie brać

Wakacje kredytowe to zawieszenie spłaty kredytu hipotecznego (zarówno części kapitałowej, jak i odsetkowej) na wniosek konsumenta w określonych przez rząd ramach czasowych. Akcja została stworzona, aby pomóc kredytobiorcom w obliczu szybujących w górę rat, które często wydają się nie do spłaty.

Czytaj całość

Ubezpieczenia szkolne - na co zwrócić uwagę?

Rodzice zrobiliby wiele, aby tylko uchronić dzieci od nieszczęśliwych wypadków. Niestety, na samo zdarzenie nie zawsze możesz mieć wpływ, szczególnie kiedy dziecko nie znajduje się pod Twoją opieką. Możesz jednak zadbać, aby w sytuacji zdarzenia zabezpieczyć finanse, które pomogą walczyć z jego skutkami. Właśnie po to są ubezpieczenia szkolne NNW.

Czytaj całość

Ubezpieczenie na życie - indywidualne czy grupowe

Każdy chciałby mieć pewność, że zawsze będzie bezpieczny, zdrowy i bogaty. Niestety, nawet jeśli bardzo będziesz dbał o swoje zdrowie i finanse, nie możesz zagwarantować sobie tych wartości. Chociaż na pewno wolałabyś do tego tematu nie podchodzić, to warto pomyśleć „co, jeśli wydarzy się coś nieoczekiwanego”. W takich sytuacjach, poza wsparciem i pomocą bliskich, może przydać się pomoc z zewnątrz. Jak to zrobić? Wybrać dobre ubezpieczenie na życie.

Czytaj całość

Jak zabezpieczyć się finansowo na trudne czasy?

Każdy, niezależnie od statusu majątkowego, stanu rodzinnego czy wieku, powinien pomyśleć o zabezpieczeniu finansowym. Szczególnie teraz, kiedy galopujące ceny i zmieniające się prawo, może w każdej chwili niemiło nas zaskoczyć. Przyszłość jest spokojniejsza i pewniejsza, kiedy wiesz, że zadbałeś o swoje finanse i w razie utraty pracy czy innych nagłych sytuacji nie zostaniesz bez środków do życia.

Czytaj całość
Dominika Adam